Aktuality

Mimořádná cenová nabídka!!!

Při uzavření závazné objednávky do konce roku 2018 garantujeme na realizace provedené v roce 2019 ještě letošní ceny. Tedy kompletní provedení, materiál včetně práce za 999,- Kč/1m2 v případě imitace roubení a 1.200,- Kč/1m2 v případě "moderny(bednění)". Toto zvýhodnění je podmíněno 10% zálohou z předpokládané ceny realizace uhrazenou do konce roku 2018.

Ceny stanovené pro rok 2019: Imitace roubení - 1.200,- Kč/1m2, moderna - 1.500,-Kč/1m2


Dovolujeme si vás pozvat na již 29. ročník Mezinárodního stavebního veletrhu - FOR ARCH 2018

PVA Letňany Praha 18. - 22. 9. 2018                        Hala 1 - expozice č. E 22

Vstupenky zdarma - klik na odkaz dole

Mezinárodní stavební veletrh Brno

Stejně jako každý rok, dovolujeme si pozvat nejen všechny naše příznivce ale i širokou veřejnost k návštěvě naší expozice. Do nové realizační sezóny vstupujeme s vylepšenou technologií a právě zde vám poskytneme nejčerstvější informace a mnoho dalších aktualit z naší činnosti.

Navštívit nás můžete v pavilonu P, číslo stánku 106 a je opět samozřejmostí, že vstupenky vám poskytneme zdarma!

Těšíme se na vaši návštěvu 

Realizační sezóna 2018 zahájena

Stavební veletrh CESTY DŘEVA

Srdečně vás zveme na výstaviště PVA EXPO Praha Letňany, kde ve dnech 8. - 10. 2. 2018 proběhne 6. ročník stavebního veletrhu FOR PASIV jehož nedílnou součástí je i expozice CESTY DŘEVA.                                                                           Na této akci budeme i my prezentovat naši unikátní technologii, ale především naším zákazníkům představíme některé novinky chystané pro nadcházející sezónu 2018.

Přijďte nás nejen podpořit, ale především, přijďte osobně zkonzultovat veškeré vaše dotazy a nejasnosti k naší technologii. Přijďte si osahat reálný model naší struktury! Najdete nás v Hale 2, sektor 2D hned vedle vstupu do sektoru. Těšíme se na vaši návštěvu...!

S novým rokem nový produkt

Vítejte v novém roce 2018 a hned na úvod máme dobrou zprávu. Stále častěji řešíme s našimi zákazníky požadavek, zda k naší imitaci dřeva umíme také imitaci kamene. Ano, dnes již umíme! Jedná se o flexibilní kamenný obklad z mletého mramoru. Aplikaci lze provádět v různých tvarech a barevných variantách. Více informací naleznete na tomto našem webu, na samostatné stránce "Kamenný obklad".

Děkujeme...

všem našim příznivcům za podporu a všem našim zákazníkům za důvěru, kterou jsme doufám nezklamali.

Do nového roku přejeme všem jen to nejlepší a těšíme se na další setkávání nejen v našem kontaktním místě, na různých stavebních výstavách ale především při vytváření krásných chaloupek - roubenek.

Na shledanou v roce 2018...

Dárkový poukaz

Jako novou službu jsme pro vás připravili možnost předplaceného dárkového poukazu. Záleží jen na vás, jakou si zde stanovíte částku, na kterou samozřejmě obdržíte řádný příjmový doklad.

Tato akce není nijak časově omezená a to že s ní přicházíme právě v období Vánoc, může být pro někoho zajímavou a netradiční inspirací.

Sezóna realizací 2017 skončila...

Vzhledem k aktuálním klimatickým podmínkám jsme pro rok 2017 ukončili realizační činnost. Nyní se přes zimu budeme věnovat především progresivnímu rozvoji naší technologie, přípravě materiálů a také propagaci naší činnosti na příští rok.

Interiér ve Zdobnici

Vzhledem ke klimatickým podmínkám směřujeme naši činnost už pouze do interiérů. Naskytla se nám možnost podílet se na rozsáhlé rekonstrukci chalupy ve Zdobnici v Orlických horách.

Tato realizace je pro nás opravdovou výzvou, neboť se jedná o velmi detailně propracovanou přeměnu starého objektu, kdy za využití nejmodernějších technologií, dojde současně k zachování původního historického vzhledu. Zda se nám to povedlo je možné opět posoudit ve Fotogalerii.

Dvůr v Rychtářově

Poslední letošní venkovní realizace proběhne v Rychtářově u Vyškova. Půjde o přeměnu vzhledu budovy na selský dvůr. Přestože se nejedná o nijak rozsáhlou realizaci, vzhledem ke klimatickým podmínkám (chlad a vlhkost), potýkáme se s technologickými prodlevami, které signalizují konec externí sezóny. Nicméně, výsledek je perfektní a lze jej vidět ve Fotogalerii.

O co víc nás potrápilo počasí, to nám mnohonásobně vynahradil majitel objektu pan Machálek svým chápavým přístupem a osobní srdečností - děkujeme!!!

FOR ARCH 2017

Stejně jako vloni touto dobou si vás dovolujeme pozvat na 28. mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH 2017. 

Náš stánek naleznete na výstavišti Praha - Letňany, v hale 5, na stanovišti C14. Je opět samozřejmostí, že naším příznivcům poskytneme vstupenky zdarma!

Těšíme se na vaši návštěvu

Beskydy - Horní Lomná

První písemná zmínka o obci Horní Lomná (místně zvaná Salajka) pochází z roku 1690, kdy se zde dolovala železná ruda. Obec se rozkládá v pásmu nejvyšší ochrany CHKO Beskydy v údolí říčky Lomná na česko-slovensko-polském pomezí.

Na původních, přes 200 let starých základech vystavěl současný majitel nové rodinné sídlo. Přestože jsou zde použity nejmodernější technologie, architektonicky přesně zapadá do zdejší národní a historické kultury.  Naše účast na tomto velkolepém projektu je pro nás výzvou a poctou.

Šluknovská mise

Šluknov je nejsevernější město České republiky, ležící přibližně uprostřed Šluknovského výběžku v rozsáhlém údolí v oblasti mírné pahorkatiny s okolními vrchy 400 až 500 metrů nad mořem. Naším úkolem, přesněji v nedaleké obci Mikulášovice bude nejen se podílet na rekonstrukci historicky  významného objektu, ale máme zde i vyšší ambice. Těmi jsou založení a spuštění nové expozitury naší společnosti ve zdejší lokalitě.

Krkonoše - Rudník

Realizační sezona vrcholí a tak další zastávkou na naší cestě je krásná horská chalupa v podkrkonošském Rudníku, ležícím na křižovatce měst Vrchlabí, Trutnov a Hostinné. 

Při povodních v červnu 2013, kdy rozvodněný Luční potok zalil téměř celou šířku svého údolí, došlo mimo jiných k poškození i tohoto objektu. Jeho současný majitel jej opětovně postupně zrekonstruoval a na nás je dotáhnout jeho snahu do konce. Věříme, že při uplatnění všech našich zkušeností, praxe a především citu pro situaci to určitě zvládneme...

Zruč nad Sázavou

Nedaleko přírodní rezervace Stvořidla, na břehu řeky Sázavy, Mekky vodáků, trampů a vůbec všech milovníků nádherné přírody stojí chata šťastného majitele, podnikatele v lesním hospodářství a hlavně nadšeného rybáře.

Na nás je, abychom kompletně zrekonstruované chatě vtiskli provedením naší fasády ten správný vzhled, plně korespondující s místním koloritem. Zda se nám to podaří bude v brzké době k posouzení v sekci Fotogalerie.

Seč - Ústupky

Podílet se na rekonstrukci malebné staročeské chaloupky, stojící v lokalitě Sečské přehrady na Chrudimsku ve východních čechách je pro nás spíše relaxační záležitostí. Po dosavadních realizacích, využívání moderního dekoru dřeva si opravdu užíváme nejen tvorbu rustikálního vzoru ale také nádheru okolního prostředí zdejší přírody. Pohodu a klid zde umocňuje paní majitelka, pečující o naše základní potřeby dobrou kávou a příjemnou náladou.

Průběžné foto ve Fotogalerii, finální vzhled bude k vidění zde, po dokončení realizace.

Vyjímečná práce v Pardubicích

Na osobní doporučení společnosti PCI Für Bau-Profis, se kterou významně spolupracujeme v oblasti používání stavebních materiálů, jsme byli osloveni uměleckou fotografkou MgA. K. Bartholdi se žádostí o použití naší technologie na její ateliér a sídlo v Pardubicích.

Zvláštností bylo dvojbarevné provedení, formou prolínání několika barevných odstínů tzv. žíhání na vytvořené struktuře dřeva. V současné době je ještě v řešení etapa provedení stejné povrchové úpravy na oplocení objektu.

Suchý Důl na Náchodsku

Klasická, 200 let stará roubenka v Broumovském výžběžku vyžadovala vzhledem ke své letitosti a vlivem klimatických podmínek své lokality drobné stavební úpravy, ale především razantní opravu svého opláštění. To se týkalo navázání naší technologie na tradiční architekturu.

Majitelem tohoto, dnes již rekreačního objektu je významný pražský houslař, který vyrábí, opravuje a strará se o ty nejkvalitnější a nejhodnotnější hudební nástroje sólistů Národní filharmonie ČR, dále pánů Hudečka, Šporcla, Svěceného atd...

Kámen a dřevo Přelouč

Kvalitní práce si dělá reklamu sama... Po úspěšné realizaci v obci Brloh jsme získali zakázku provedení "moderny" přes 100m2 reliéfu struktury dřeva na rodinném domě v Přelouči.

I přes náročné podmínky, nestandartní práci ve výškách a v součinnosti s kameníky se ve finále podařila unikátní stavba. Tato realizace byla skutečnou výzvou a její konečný výsledek, ať již finální vzhled budovy, nebo uznání investora je pro nás tím nejlepším oceněním naší práce.

Více reportážních foto je k vidění v sekci Fotogalerie.

Reportáž v časopise "Sruby a roubenky"

Před několika dny se nám dostalo opravdu velké pocty, když jsme byli osloveni redakcí celoplošného odborného časopisu "Sruby a roubenky". Tato publikace je úzce specializovaný čtvrtletník, který se věnuje stavbám ze dřeva, ať už jde o masivní sruby, tradiční roubenky nebo třeba moderní domy z vrstveného dřeva.

Byli jsme požádáni o poskytnutí rozhovoru a představení naší technologie. Zájem o naši práci ze strany takto odborně zaměřeného časopisu je pro nás opravdovou poctou, které si velmi vážíme.

Časopis s touto reportáží vyjde začátkem července 2017, naši příznivci si ji však mohou stáhnout a přečíst již nyní.


Zahradní domek Libonice

V obci Libonice, v katastru města Hořice v Podkrkonoší právě dokončujeme fasádu zahradního domku. Vzhledem k menší rozloze budovy, bylo potřeba použít jemnější vzor roubení. Malé trámky a úzké spáry zde vypadají přirozeněji, než při použití mohutných trámů jako v případě rozložité horské chalupy.

Tento objekt bude do budoucna také součástí kontaktního místa našeho obchodního zastoupení pro danou lokalitu.

Nová pobočka na Slovensku

Ve druhé polovině května jsme zahájili další obchodní spolupráci na Slovensku s kontaktním místem v Holíči. Tato naše nová pobočka se nachází pouhých asi 6 km od Hodonína. Naskýtá se tím i lepší lokální dostupnost případným zájemcům o naši práci z východní části ČR. Technologie i kvalita naší práce je i nadále garantována vysoce odborně proškolenými a kvalifikovanými pracovníky.

Spojení na pobočku v Holíči najdete na stránce "KONTAKT"


Moderna na Přeloučsku

I když se při realizaci našich "dřevěných" fasád především specializujeme na rustikální vzor roubení, bylo pro nás příjemnou změnou zakázka provedení klasického designu dřeva na moderním domě v obci Brloh na Přeloučsku. Jde o kombinaci dřeva a obkladu kamene. Více fotek z realizace lze vidět v sekci fotogalerie, bohužel zatím bez kamenného obkladu. Jakmile bude fasáda kompletně dodělaná, určitě tato fota zaktualizujeme, aby byla představa kompletní.

Stavební veletrh Brno 2017

Dovolujeme si vás pozvat do Brna, na Mezinárodní stavební veletrh 2017.

Ve dnech 26.-29.4.2017 se na vás těšíme v našem stánku v pavilonu P, výstavní plocha 085 hned vedle Centra pasivních domů. Opět vám rádi poskytneme aktuální informace o naší technologii a samozřejmě ukázky našich prací.

Tis v Orlických horách

Letošní realizační sezónu zahajujeme aplikací naší technologie na zrekonstruovanou původní horskou chalupu v Orlických horách.

Půjde o provedení imitace roubení stěn a "bednění" štítu. Naším cílem bude dosáhnout charakteristického vzhledu původní chalupy a tím ji návratit místní autenticitu.

Zda a jak se nám to bude dařit můžete sledovat na našem webu, nebo přímo v reálu v nádherné přírodní scenérii obce Tis v Orlických horách.

Stavební výstava Hradec Králové

Další zastávkou v naší prezentační činnosti je výstava "Stavba a zahrada" v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové, konané ve dnech 24.-26.3.2017.

Seznámíme vás s aktuálními informacemi o naší práci, poskytneme vám veškerý poradenský servis a v nepolední řadě se s vámi podělíme o nejžhavější novinky z naší činnosti.

Pardubická stavební výstava

První letošní výstavu absolvujeme jako obvykle v Pardubicích. Máme pro vás připravené aktuální informace o naší technologii a samozřejmě ukázky našich prací.

Ve dnech 2. - 4. 3. 2017 nás můžete navštívit v hlavní hale Výstavního a společenského centra IDEON,  vždy od 10,00 do 18,00 hodin.

Zájemci o volnou vstupenku si ji mohou bezplatně stáhnout zde:  https://www.pvv.cz

Děkujeme...

 všem našim příznivcům za podporu a všem našim zákazníkům za důvěru, kterou jsme doufám nezklamali.

Do nového roku přejeme všem jen to nejlepší a těšíme se na další setkávání nejen v našem kontaktním místě, na různých stavebních výstavách ale především při vytváření krásných chaloupek - roubenek.


Nashledanou v roce 2017...

Znovu Pardubice 

Jakožto správní patrioti, nemůžeme si dovolit vynechat naši účast na domácím kolbišti. Znamená to, že náš stánek z pražského veletrhu For Arch 2016 vlastně ani nebalíme, ale rovnou jej přesouváme na podzimní část 21. stavební výstavy do Pardubic. Najdete nás zde 30.9. - 2.10.2016,  na stejném místě jako na jaře a to v hlavní hale Výstavního a společenského centra IDEON, na strategicky výhodném místě, přímo vedle bistra s občerstvením vždy od 10,00 do 18,00 hodin.

FOR ARCH 2016

S končícím létem nám stejně jako každý rok začíná období prezentací a propagace. Začínáme účastí na prestižním podniku stavebního vystavovatelství a to na již 27. ročníku Mezinárodního stavebního veletrhu v Praze "FOR ARCH 2016". Náš stánek se nachází v Hale 1 a má registrační číslo F 21. V těchto prostorách nás najdete od úterý 20. září do soboty 24. září 2016 a to vždy od 10,00 do 18,00 hodin. Těšíme se na vaši návštěvu a věříme, že vám opět máme co nabídnout.

Svratouch - Českomoravská vrchovina

Další právě probíhající realizací je provedení imitace roubení jako součásti kompletní rekonstrukci objektu v turisticky známé a vyhledávané lokalitě Českomoravské vrchoviny ve Svratouchu na Chrudimsku. 

Práce v tomto kraji je pro nás opravdovou výzvou, něboť se jedná o významnou, památkově chráněnou lokalitu s dochovanou lidovou architekturou, zděných ale především originál roubených staveb z počátku 19. století.

Věříme, že naše technologije bude důstojnou alternativou zachování původního hystorického vzhledu budovy.


Vzorový dům Horka

Přestože disponujeme naprosto reálnými modely a vzorníky, na kterých demonstrujeme naši technologii na různých výstavách, veletrzích a dalších prezentačních akcích,  není nad to, když si výsledek naší práce může případný zákazník prohlédnout a doslova i osahat na skutečném objektu v životní velikosti.

Dosud jsme byli nuceni vozit naše zákazníky mnoho kilometrů daleko, nyní máme možnost, díky paní Jirkovské z Pardubic demonstrovat naši práci na její chaloupce přímo u nás v Horce.

Lužany u Jičína

Vzhledem k ročnímu období a tím i ideálním stavebním podmínkám bojujeme na více frontách současně. Realizace imitace roubení na Jičínsku v obci Lužany je klasickým případem kombinace původního dřevěného roubení s naší novodobou technologií.

Jedná se zde o vytvoření imitace roubení na přístavbu k původnímu objektu. Až se zde ve finální fázi podaří barevně sladit a sjednotit původní originál roubení s naší imitací, vznikne velmi působivý vzhled objektu, který bude pro své okolí velmi atraktivní.

Zahraniční expanze

Tento rok je také významným milníkem existence naší firmy. Po předcházejících přípravách a jednáních, patentování naší technologie a pečlivém dojednání podmínek dochází dne 7. 7. 2016  k podpisu mezinárodních smluv o spolupráci a obchodním zastoupení. Tímto dnem zahajujeme naši expanzi do zahraničí, konkrétně na Slovensko a do Polska.

Naší další vizí je rozšíření okruhu zájmu na oblasti Skandinávie, Rakouska a Švýcarska. V těchto zemích chceme zdůraznit především šetrný vliv na životní prostředí: Nekácíme žádné stromy - roubenky děláme z minerálu!!!

Podhradí hradu Lichnice

Tento trochu smutný případ úředního šimla poukazuje na ironii osudu dalšího objektu. Malebné vísce Podhradí na Třemošnicku kdysi vévodily historické roubené stavby. V průběhu let je ale jejich majitelé modernizovali a přestavovali tak dlouho, až z původního vzhledu nezbylo nic a tedy dnes není v této lokalitě jediná. To byl také důvod proč místněsprávní stavební úřad neschválil současným majitelům  vnější opláštění jejich domu s vizáží roubené stavby. Blahosklonně souhlasil s imitací dřeva ve štítu. Aspoň že tak...

Ale i tak to vypadá moc dobře!

Svéborka - Jiřice u Humpolce

Další z realizací bylo vytvoření imitace roubení na objektu se zajímavou historií. V sekci Fotogalerie se můžete seznámit s jejím vývojem. Součástí původního stavení byl originál roubený přístavek, zřejmě sýpka. Po zachvácení objektu požárem, sýpka shořela. Současný majitel ji znovu vystavěl ze silikátových bloků a jako povrchovou úpravu zvolil naši technologii. Jeho moudré rozhodnutí bylo oceněno unikátním a esteticky zajímavým vzhledem. 

Za povšimnutí stojí také štítová stěna, kdy je stejnou technologií imitováno dřevo - svislá prkna na sraz.

Rohozná u Trhové kamenice

V měsíci květnu také navazujeme na stavební realizace a dalším objektem našeho snažení se stává původní originální roubenka. Ta v minulosti prošla celou řadou stavebních úprav a to i změnou původního vzhledu obvodového zdiva. Současný majitel se rozhodl, vrátit jí původní podobu a zda a jak se to podařilo je k vidění v sekci Fotogalerie.

Patentování EU 

Na základě zájmu o mezinárodní spolupráci a tím i expanzi do zahraničí podáváme k evropskému patentovému úřadu EUIPO žádost o ochranu vlastnictví našeho projektu. 19. 5. 2016 získáváme potvrzení o registraci. Stáváme se jedinou firmou, která je oprávněna nejen na území ČR, ale i ve všech ostatních členských zemích EU legálně realizovat tuto unikátní technologii. Soudně vymahatelným právem tak získáváme jedinečnou exkluzivitu k provádění realizací Imitace roubení.

Veletrh Brno

Ve dnech 20. - 23. 4. 2016 se zúčastňujeme Mezinárodního stavebního veletrhu v Brně, kde s naší technologií zaznamenáváme obrovský úspěch. Zájem veřejnosti o náš stánek byl opravdu mimořádný, stejně jako nabídky spolupráce zahraničních stavebních firem.

Rádi bychom touto cestou také poděkovali za cenné rady a nezištnou pomoc společnostem Asting CZ s. r. o. pana V. Nepivody a Rekuperace Martínek pana S. Martínka, kteří nám výrazně pomáhali s naší účastí na tomto podniku.

Patentování pro ČR

Dne 19. 4. 2016 v 11 hodin 10 minut a 10 sekund podáváme přihlášku k patentování naší technologie na Úřad průmyslového vlastnictví ČR. Činíme tak na dobře míněné rady našich přátel a příznivců. Činíme tak na základě zájmu mnoha případných jiných realizátorů, podrobně se zajímajících o naši práci na výstavě v Pardubicích. A činíme tak pouhý jeden jediný a poslední den před Mezinárodním stavebním veletrhem v Brně, kde se hodláme prezentovat!

Výstava Pardubice

V termínu 3. - 5. března 2016 se účastníme 21. Pardubické stavební výstavy.  Je to naše první účast na akci tohoto druhu a jsme velmi příjemně překvapeni z pozitivních reakcí návštěvníků. Vzhledem ke skutečnosti, že zde prezentujeme naprostou unikátní novinku v oblasti imitace roubení, setkáváme se víceméně s překvapenými ohlasy, že je vůbec něco takového možné, že se to líbí, ale že se o naší technologii neví. Pro nás je to signál, že sice umíme krásné a unikátní věci ale musíme se víc zaměřit na propagaci.

Nový rok - nový začátek

Nový rok 2016 začínáme zásadními změnami: Nový vzhled našeho webu, změna koncovky naší adresy z .EU na .CZ. Přes zimní období vývoj nových materiálů a technologických postupů. Plánování zahraniční expanze, patentování našeho projektu nejen pro ČR ale i pro celou EU. Dále nový systém prezentace, účast na výstavách a stavebních veletrzích, ale hlavně samotné realizace nových, atraktivních a jak se vyjádřil nejeden spokojený zákazník - přímo uměleckých děl! Neskromně děkujeme za uznání.

Tak tedy "Vstříc novým výzvám - vzhůru do nového roku 2016"